Ağaçlar Kuleli Şatolara dönüşür.

21 Mart 2013 Perşembe

Su kaplumbağalarından anahtarlık??! Nerede? Çin!

Bu haberi okuyunca insanlıktan utandım.
Yer: Çin...!Turistlere küçük, sevimli su kaplumbağalarını 1 Euro karşılığında vakumlanmış plastiğin içinde satıyorlar..anahtarlık niyetine..süs eşyası..canlı bir hayvanı!!! Hayvanlar havasızlıktan, açlıktan ve yer darlığından kısa sürede ölüyorlar...                    bu paketlenmiş hayvanların uğur getirdiğine inanıyorlarmış...Kendinden güçsüz olanı ezmek..

The Experiment-Deney filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Hayvanlarla çocukluğumdan beri aram çok iyidir. Küçükken tavşanlarımız vardı, onlara labada topladığımı daha dün gibi hatırlıyorum...uzun kulaklı kocaman tavşanlarımıza:), kırmızı yanaklı papağanımız, başını eğerek selam verirdi:)) cır cır bağıran kanaryalarımız..babam hayvanları çok severdi..nur içinde uyusun. Kelebekleri kovaladığımı hatırlıyorum, çekirgeleri yakalayıp, bırakırdım:)) Kertenkele ve fındık farelerini çok sevimli bulurdum:D...


doğa ile içiçe büyüdük...


Çocuklarım yavru köpek diye tutturunca, 6 sene önce su kaplumbağaları aldık. Büyüdükçe yaşam alanlarını genişletiyoruz:) Güneşi seviyorlar..

İki sene önce Polatın performans ödevi:
                                                 
                                                       :)) kaplumbağamız firarda..

sevgilerimle

7 yorum:

  1. Köpeklerin ve bilumum hayvanların.pervasız bir şekilde yendiği bir ülkeden başka ne beklenir.Allah ıslah etsin.

    YanıtlaSil
  2. Kalabalık ve çok karmaşık bir ülke..onların yaşam biçimlerini anlamak zor Fatma hanım:) Çin'in daha 10 yıl öncesine kadar ayak küçültme gelenekleri vardı..güzellik uğruna kadınlar ayaklarını deforme ediyorlardı..sonuç: ömür boyu yürüyememek!

    YanıtlaSil